Спецможливості
Новини

Д. Трам та американські фермери. Трагедія ціною в $4,4 млрд

30.01.2017
1842
Д. Трам та американські фермери. Трагедія ціною в $4,4 млрд фото, ілюстрація
Наслідки обрання президентом США Д. Трампа завжди були для фермерів скринькою Пандори

Через вихід США відразу після інаугурації Дональда Трампа з процесу підготовки угоди про транстихоокеанське партнерство, яка мала створити зону вільної торгівлі, що об’єднала б 11 країн, зокрема США, Китай та Японію, американські фермери недоотримають $4,4 млрд доходів щорічно. Про це заявила Федерація американських фермерських бюро, найбільшого у США об’єднання фермерів, повідомляє propozitsiya.com.

Відновлення дискусії щодо доцільності існування іншої зони вільної торгівлі — Північноамериканської (NAFTA), створеної 1995 року, яку Д. Трамп назвав катастрофою, ризикує завдати ще одного удару по сільському господарству — одному з небагатьох секторів американської економіки, які мають позитивне зовнішньоторгове сальдо.

«Я нервуюсь і почуваюся стурбованим з приводу того, чого чекати далі. Я знаю, що новий президент клопочеться про промисловість, що він не зможе здійснити задумане так просто, але зараз ми повинні чекати, коли ж будуть обговорюватися кращі варіанти», — говорить власник ферми площею 1600 га у штаті Айова, яка спеціалізується на вирощуванні кукурудзи і сої Рон Хек.

Річний експорт сільгосппродукції зі США становить $134 млрд. Трьома основними імпортерами американської сільгосппродукції є Китай, Канада і Мексика. На біду, загрози для експорту виникли саме тоді, коли доходи американських фермерів скорочуються вже 3 роки поспіль, чого не було з 1977 року.

Можливі наслідки обрання президентом США Д. Трампа завжди були для фермерів скринькою Пандори. Положення, що обмежують іміграцію та торгівлю, були серед них непопулярними, що, втім, компенсувалося очікуваннями послаблення регулювання і оподаткування.

Так, за Трампа проголосувала американська глибинка, але слід пам’ятати, що й там серед виборців працівників промисловості та сфери послуг набагато більше, ніж фермерів. Аграріїв у курсі нового президента лякають не тільки обмеження торгівлі, а й септичне ставлення до біопалива у посадовців нової адміністрації а також вимоги консерваторів скоротити бюджетні витрати, зокрема, на субсидування сільського господарства.

Експерти вважають, що потрібні узгоджені зусилля, щоб нагадати новому президенту про великий вплив сільського господарства на результати виборів у глибинці. У них поки що зберігається відчуття того, що колись президентська адміністрація зрозуміє важливість сільського господарства для зайнятості населення в провінціях і важливість торгівлі для сільського господарства.

Федерація американських фермерських бюро висловила своє розчарування рішенням Д. Трампа вийти з переговорів про транстихоокеанське партнерство. Президент організації Зіппі Дюваль, фермер із Джорджії і друг висунутого Трампом кандидата в міністри сільського господарства, сказав, що адміністрації Трампа потрібно негайно зробити все можливе, щоб знайти нові ринки для американської сільгосппродукції.

 Фермери, які спеціалізуються на розведенні ВРХ, активно підтримували Трампа, попри обіцянки обмежити торгівлю, позаяк розраховували на послаблення регулювання галузі.

Торгівля має ключове значення для таких галузей, як виробництво сої й кукурудзи (насамперед експорт до Китаю), та для м’ясної галузі, в якій на країни, що входять до NAFTA або мали б входити до транстихоокеанського партнерства, припадає більше 60% експорту, згідно даних Американської федерації експорту м’яса.

На деяких з цих ключових ринків американська яловичина і свинина продовжують суттєво програвати в конкуренції. Ми спонукатимемо нову адміністрацію вживати всіх можливих заходів, щоб повернути конкурентоздатність Америці, — говорить президент Американської федерації експорту м’яса Філіп Сенг.

Не всі фермери критикують вихід із процесу підготовки угоди про транстихоокеанське партнерство. «Запропонована угода відображала продовження глибоко хибної торгової політики нашої країни», — заявив Національний фермерський союз, друге за величиною фермерське об’єднання в США, котре критикувало торгову угоду. Ця організація, у минулому пов’язана з Демократичною партією, заявляє, що задоволена політикою Трампа.

Нині фермерські організації заявляють, що зберігають надію на нового президента, очікуючи сприятливих рішень — раптом його вдасться переконати? «Ми продовжуватимемо пояснювати переваги торгівлі на кожному кроці», — резюмують представники фермерських об’єднань.

 

Богдан Малиновський,  b.malinovskiy@univest-media.com

За матеріалами www.agweb.com

 

Інтерв'ю
Люди, які в усьому шукають позитив, відзначають, що нинішньої весни на полях хоча б хвороби не дошкуляють. «І так, і ні», — коментує ситуацію менеджер з технічної підтримки напряму захисту насіння компанії «Сингента», фітопатолог, кандидат... Подробнее
Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) офіційно працює в Україні з лютого 2016 року. Служба була утворена відповідно до постанови КМУ від

1
0