Спецможливості
Новини

Частка фермерських позик у банках за останні роки не збільшилася

02.11.2016
1167
Частка фермерських позик у банках за останні роки не збільшилася фото, ілюстрація

Частка позик фермерів в загальному кредитному портфелі банків становить 7,2%. З 2014 року вона зросла лише на 0,2% (3,9 млрд грн). Про це agroportal.ua повідомила виконавчий директор Незалежної асоціації банків України (НАБУ) Олена Коробкова.

Причиною повільного залучення в процес кредитування фермерів фінансист вважає той факт, що "великі гравці агроринку закредитовані під зав'язку, а обсягів виробництва і оборотів інших не вистачає, щоб обслуговувати кредити". У багатьох аграріїв, нагадує Е.Коробкова, "немає адекватної застави", адже земля не може бути забезпеченням по кредиту, а сільгосптехніку фермери періодично орендують або купують в складчину з іншими господарствами.

Фінансист звернула увагу на те, що в Україні зареєстровано і працюють близько 40 тис. фермерських господарств, з яких 10% виробляють 90% усієї сільгосппродукції. Вона вважає цю статистку доказом "низької продуктивності невеликих господарств і високої концентрації ринку в руках великих агрохолдингів".

«Виходить замкнуте коло: агро МСБ не розвивається, тому що не вистачає фінансування. А фінансування не можуть отримати, тому що не розвиваються. Цей букет безвиході доповнює проблема низької якості планування, обліку і фінансової звітності малих фермерських господарств, що завжди було серйозним бар'єром для банків при оцінці позичальників», — зазначила О. Коробкова.

Вона вважає, що ситуація покращиться, якщо фермерський бізнес вивести з тіні. Допомогти в цьому питанні допоможе відкриття ринку землі.

Інтерв'ю
Заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААНУ Олександр Ярещенко
Чимало аграріїв шукає щось, на чому можна було б заробити великі гроші. Частина з них з цією метою шукає щось таке, чим би ще мало хто займався, принаймні в промисловому масштабі. Тож інтерес значної частини аграрної громадськості був... Подробнее
Засновник Генріх Драйєр з історичним логотипом компанії з часів  заснування та найновіша сівалка точного висіву Amazone Precea
Засновник сучасної групи Amazone (на той момент підприємство називалось «Фабрика з виготовлення сільськогосподарських машин та знарядь H. Dreyer») Генріх Драйєр почав свою діяльність у 1883 році з виробництва зерноочисної машини. Незадовго... Подробнее

1
0