Спецможливості
Новини

Диверсифікація ризиків для невеликих ферм – польський досвід

15.11.2017
1807
Диверсифікація ризиків для невеликих ферм – польський досвід фото, ілюстрація
Щоб привабити туристів на ферму, важливо пропонувати різні види розваг

Туризм на фермах ще не досить розвинений в Україні. Натомість як аграрії у сусідній Польщі -  рольники –  регулярно приймають гостей-туристів. До сільського зеленого туризму в усіх країнах Європи ставлять помірковано з точки зору фіскальних служб. Наприклад, кількість ферм в Італії, що регулярно приймають туристів, збільшилася в 7 разів за останні 10 років. Про це мова йшла під час семінару «Основи знань з надання гостинності особистих та та фермерських господарств», передає кореспондент http://propozitsiya.com.

— Поляки запустили програму, за якої категоризація стає своєрідною маркою. І запорукою надання якісних послуг, - розказав Юрій Зінько, член правління Спілки СЗТ (Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні), старший викладач кафедри туризму Львівського національного університету імені Франка, головний експерт-консультатн категоризації ГО.

З 1997 року у Польщі запровадили вимоги до засобів розміщення у сільському туризмі. Ці вимоги охопили різні характеристики засобів розміщення, спектр наявних послуг, рівень комфорту тощо. З того ж часу Польською Федерацією Сільського Туризму «Гостинні господарства» запроваджено категоризацію засобів розміщення у сільському туризмі (4 категорії – базова, 1-ша, 2-га і 3-тя), яка з часом зазнавала змін відповідно до загальноєвропейських вимог до таких закладів і остаточно була оновлена у 2013 році.

І в Польщі і в Україні система категоризації садиб в сфері СЗТ є добровільною. Однак, у Польщі господарі садиб, які не пройшли категоризацію, не мають право вільно розміщувати свою пропозицію в рекламних матеріалах, а в нашій країні такого обмеження не існує.

В Україні фізичні особи, які здійснюють діяльність у сфері СЗТ, оподатковуються податком з доходів фізичних осіб на загальних підставах, у порядку, передбаченому розділом ІV ПКУ. Ставка податку становить 18 відсотків бази оподаткування. За українськими законами надавати послуги в сфері сільського зеленого туризму можуть як фізичні особи-підприємці, так і фізичні особи, які не є суб'єктами підприємницької діяльності. Фізичні особи - власники або орендарі індивідуальних засобів розміщення -  зобов'язані подавати у визначений законодавством строк органу відповідної податкової служби декларацію за встановленою формою про дохід, отриманий від надання таких послуг, вести книгу реєстрації.

Щоб розвивати фермерський туризм важливо проводити рекламні компанії, оформити свій сайт, каталог, радить Ю. Зінько. Важливо урізноманітнити види послуг. «У Польщі найбільш популярні: агроготелярство, агрогастрономія (ми тут дуже недопрацьовуємо, хоча потенціал української кухні дуже великий), власне агротуризм, агроспорт і агродозвіллля, аеротерапія та етнографія», - пояснив фахівець.

Важливо знайти щось, що буде відрізняти власне українські садиби. Часто люди з міст їдуть лише з однією метою – побувати в агроресторані. Домашній зоо – ще одна приваблива фішка фермерських садиб. Також дуже популярні прості розваги на кшталт – катання на санчатах.

В Україні туристичні послуги надаються на базі житлового будинку. «Без реєстрації можна приймати не більше 30 осіб. Одиниці розміщення мають бути розподілені. Використовується житло, в якому проживають самі власники», - розказала Олена Гафурова, член правління Спілки СЗТ України, професор кафедри аграрного земельного та екологічного права імені академіка В.З. Янчука Національного університету біоресурсів і природокористування України.

Вона наголосила, що в особистому селянську господарстві (ОСГ) не можна застосовувати найману праця. Права ОСГ: надавати послуги з харчування або умови для самостійного приготування їжі переважно із продуктів, які виробляються в цьому господарстві. Пільги для ОСГ – не оподатковується дохід при займанні рослинництвом на ділянці до 2 га, а також можливість отримувати пільгові кредитів для будівництва індивідуальних будинків.

Світлана Цибульська, s.tsybulska@univest-media.com

Інтерв'ю
Наталія Савченко
Кораген®, Гранстар® Голд, Сальса®, Вінцит® Форте — назви цих високоефективних засобів захисту рослин добре знайомі більшості агровиробників і фермерів не лише України, а й багатьох країн світу. Втім, у наших рідних фермерів ці назви до... Подробнее
Зараз багато говориться про деградацію грунтів. Сайт propozitsiya.com попросив детальніше прояснити суть проблеми і порадити шляхи її вирішення генерального директора Інституту охорони грунтів Ігоря Яцука. І він дав докладне інтерв’ю.   Як... Подробнее

1
0