Спецможливості
Новини

Демонополізація виробництва спирту зробить продукт кращим, — експерт

22.11.2016
1424
Демонополізація виробництва спирту зробить продукт кращим, — експерт фото, ілюстрація

Зняття мораторію на виробництво спирту в приватних заводах відкриє можливості для інвестицій і в підсумку зробить сам продукт більш якісним. Таку думку висловив на agroportal.ua народний депутат України Олексій Мушак, пише propozitsiya.com.

За його словами, найбільш зацікавленими особами у виробництві спирту будуть виробники алкогольних напоїв, оскільки їм необхідна власна ресурсна база для забезпечення стабільності виробництва і кращої якості алкогольних напоїв. При цьому, такі виробники не будуть зацікавлені в продажу спирту на "тіньовий" ринок, оскільки їм не потрібна конкуренція з контрафактом.

Значний інтерес в будівництві спиртзаводів - з метою експорту продукції, може бути і у аграріїв, впевнений експерт. Основою для виробництва спирту є зерно, яке в значних обсягах вирощують в Україні.

Як позитивний приклад демонополізації виробництва окремих видів спирту О.Мушак нагадав ліквідацію в 2008 р. державної монополії на виробництво коньячного і плодового спирту. Наслідок - на сьогодні в Україні діє 15 ліцензій на виробництво коньячного спирту і 2 - на виробництво плодового спирту, а "тіньовий" ринок коньячного і плодового спиртів відсутня. Крім того, дозвіл на виробництво коньячного спирту приватним компаніям дозволив побудувати сучасні виробничі потужності. Це мало позитивний вплив і на виноградарство. Якщо законопроект про демонополізацію буде прийнятий, знімуться будь-які обмеження з виробництва спирту в залежності від форм власності, впевнений депутат.

За його словами, під вивіскою державної монополії у виробництві спирту створився великий "тіньової" сегмент, частка якого, за оцінками профільних асоціацій, в загальному обсязі споживання складає 30-40%. За оцінкою уряду, частка "тіньового" обороту становить 45% від загального споживання в 2015 р. у порівнянні з 10% -и в 2007 р.

Довідка

ДК "Укрспирт" було створено з майже 130 підприємств.  У 2014 р. концерт виробляв майже половину етилового спирту від обсягів 2010 р.

У 2015 р. оціночні втрати бюджету від несплати акцизу і ПДВ з "тіньового" спирту досягли 6 млрд грн.
16 листопада Кабмін підтримав проект Закону "Про демонополізацію і впровадження ринкових принципів функціонування спиртової галузі". Законопроект передбачає приватизацію спиртзаводів і перепрофілювання частини з них на виробництво біоетанолу. Всього таких підприємств 78, працює 15. Нові власники цих підприємств отримають право протягом 7 років виробляти харчовий спирт в межах потужності даних об'єктів.

Також у документі пропонується прибрати норму про те, що виробництво спирту здійснюється тільки держпідприємствами, і скасувати положення, згідно з яким для будівництва нових виробництв і розподілу виробництва спирту в залежності від напрямків використання потрібне рішення уряду.

Інтерв'ю
Заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААНУ Олександр Ярещенко
Чимало аграріїв шукає щось, на чому можна було б заробити великі гроші. Частина з них з цією метою шукає щось таке, чим би ще мало хто займався, принаймні в промисловому масштабі. Тож інтерес значної частини аграрної громадськості був... Подробнее
Гу­с­та­во Джан­кей­ра, пре­зи­дент Бра­зильсь­ко­го сільсько­го­с­по­дарсь­ко­го то­ва­ри­ст­ва
Один із факторів успіху аг­росек­то­ру Бразилії — агра­ні роз­пи­ски. Детальніше про їх впровадження роз­повідає пре­зи­дент Бра­зильсь­ко­го сільсько­го­с­по­дарсь­ко­го то­ва­ри­ст­ва Гу­с­та­во

1
0