Спецможливості
Новини

Данія посилила контроль за ситуацією з АЧС у Польщі

06.11.2016
1088
Данія посилила контроль за ситуацією з АЧС у Польщі фото, ілюстрація

Експерти в галузі свинарства вважають АЧС цілком реальною загрозою, з якою Данія може зіткнутися найближчим часом, повідомляє propozitsiya.com за результатами моніторингу зарубіжних ЗМІ.

Близько 90% свинини, виробленої в Данії, експортується. Свинина становить половину всього експорту м'яса з країни і близько 5% від всього датського експорту. Торгівля живими свинями в сезоні 2016 може досягти рекордних 13 млн голів.

У Данії розташовано понад 5000 свинокомплексів. ВІдтак, якщо 3-8 господарств виявляться інфікованими, це складе лише 0,16% від всіх датських свиноферм. Але навіть якщо менше 1% свиноферм у Данії вразить АЧС, це обійдеться країні приблизно € 336 млн. У цю суму ввійдуть витрати на засоби для боротьби з хворобою, а також значне падіння експортних доходів.

За словами головного аналітика компанії Danish Crown Карла Крістіана Меллера, представники датських свинарських підприємств разом із владою Польщі розробили план по боротьбі з АЧС. Він передбачає регіоналізацію виробництва, посилення контролю за транспортуванням свиней, забій тварин і продаж свинячого м'яса, щоб запобігти подальшому поширенню хвороби.

Щороку близько 25 тис. вантажівок розвозить датських свиней по всій Європі, багато тварин відправляються до Польщі. Регіони в Польщі, заражені АЧС, тепер розділено на дві зони: чорні зони розташовані на сході країни, червоні - на заході. Вантажівки з чорних зон повинні бути промиті і продезінфіковані і не можуть заїжджати на територію датських свиноферм протягом 7-ми днів із моменту транспортування свиней в Польщу.

Інтерв'ю
Наприкінці жовтня «Нор-Ест Агро», одна з найбільших дистрибуторських компаній України, відзначає свій перший ювілей, 10 років на ринку. Нібито й не багато, скажете ви, але для України, це реально дата, особливо сьогодні, коли країна... Подробнее
Виробники добрив та аграрії не можуть дійти згоди у питанні справедливого ціноутворення на добрива вітчизняного виробництва. Ця ситуація викликає занепокоєння.

1
0