Спецможливості
Новини

Ціни на продукти зростатимуть швидше, ніж в 2016-му

17.02.2017
2610
Ціни на продукти зростатимуть швидше, ніж в 2016-му фото, ілюстрація
У 2017 році зростання цін на продукти харчування прискориться до 7% г / г у порівнянні з 3,3% в 2016 році

Згідно з офіційною статистикою, ціни на продукти і безалкогольні напої в 2017 році зросли на 1,9%. Найбільше - на 14,9%, подорожчали овочі. Підвищилися також ціни на фрукти, молоко, сметану, кисломолочну продукцію, сири, масло і яловичину.

За прогнозами експертів, ціни на продукти будуть рости швидше, ніж в 2016 році. У 2017 році зростання цін на продукти харчування прискориться до 7% г / г у порівнянні з 3,3% в 2016 році. Про це повідомила головний економіст Dragon Capital Олена Бєлан, пише propozitsiya.com з посиланням на epravda.com.ua.

За її словами, основні чинники - відновлення внутрішнього попиту, в тому числі в результаті зростання мінімальної зарплати, відсутність додаткової пропозиції деяких видів фруктів і овочів, яке виникло в 2016 році через торгову війну з Росією.

Стримуючим фактором для підвищення цін на продукти, за її прогнозами, буде хороший урожай зерна та інших сільськогосподарських продуктів. Хоча тут багато що залежить від погоди.

"Ще одна частина інфляційних процесів на внутрішньому ринку пов'язана з поліпшенням умов для діяльності українського бізнесу", - зазначив головний економіст "Альфа-Банку Україна" Олексій Блінов.

За його словами, в останні місяці на українському продовольчому ринку випереджаючими темпами зростають ціни на цукор і молочні продукти, які до цього були досить стабільними. Це обумовлено поліпшенням зовнішньоекономічної кон'юнктури.

Розширення можливостей для експорту і підвищення світових цін на цю товарну номенклатуру змінює баланс внутрішнього ринку і призводить до подорожчання товарів, вважає експерт.

Інтерв'ю
Керівник агрохімічної лабораторії з дослідження ґрунтів університету Міссурі-Дельта-Центр Девід Данн
Майбутня урожайність приблизно на 60% залежить саме від родючості ґрунту. Визначити, яких елементів бракує, а яких забагато, допоможе аналіз ґрунту. США як один із світових лідерів у вирощуванні зернових та бобових накопичили великий... Подробнее
Директор фірми "Скок Агро" Сергій Скок
Керівник стартапу, у якого вже з’явилося двоє конкурентів, - про важливість моніторингу ущільнення грунту, еволюцію методів вимірювання ущільнення і боротьбу з останнім.    - Ваш стартап «Скок Агро» зосередився на вдосконаленні методів... Подробнее

1
0