Спецможливості
Новини

Цифрове землеробство спричинить революцію в сільському господарстві

11.07.2017
5726
Цифрове землеробство спричинить революцію в сільському господарстві фото, ілюстрація

Сучасні технології можуть допомогти фермеру справитися з бур’янами, шкідниками чи хворобами і виростити безпечну і доступну за ціною продукцію. Але зазвичай причини ураження рослин шукають лише тоді, коли врожаю вже завдано чималої шкоди. В цьому випадку аграрії хочуть, щоб препарат вилікував рослини, які об’єктивно мають мало шансів на те, щоб відновитися. Допомогти вирішити цю проблему можуть інноваційні цифрові технології, переконаний керівник підрозділу цифрових технологій у сільському господарстві компанії Bayer Тобіас Менне, повідомляє propozitsiya.com за результатами моніторингу зарубіжних ЗМІ.

Він нагадує, що супутники та безпілотники можуть провести детальне обстеження поля, а дистанційні датчики можуть робити регулярні знімки та вимірювання рівня випромінювання з заданою довжиною хвилі. Так можна отримувати інформацію про загальний стан рослин. У цьому випадку стресові фактори, зокрема, бур’яни, хвороби чи шкідники, можуть бути виявлені раніше, ніж стануть помітні людському оку.

Інтегруючи дані за певний період часу, фермер отримує можливість передбачати поширення шкідників і хвороб або точно визначати їх на ранніх стадіях. Ці дані використовуються для створення детальних карт полів у режимі реального часу з метою точного внесення ЗЗР або інших препаратів. Field Manager компанії Bayer, наприклад, негайно виробляє рекомендації з оптимального визначення часу, місця й обсягу внесення ЗЗР з урахуванням індивідуальних умов даного поля.

Цифрове землеробство прокладає шлях до нової аграрної революції, яка зробить сільське господарство більш технологічним, ефективним і сталим. Чим більше доступним даних поєднуються з досвідом фермера, тим більше можна вдосконалити агротехнологію і не тільки покращити конкурентоздатність шляхом підвищення продуктивності та зниження витрат, а й захистити довкілля.

Цифрове землеробство відкриває нові можливості для забезпечення сталої продуктивності для всіх господарств. І найбільше виграють дрібні фермери в аграрних регіонах, особливо в країнах, що розвиваються, які мають гірший доступ до ресурсів, фінансування, сховищ чи консультацій. Покращення доступу до консультативної допомоги може справити великий вплив і добре піддається масштабуванню завдяки цифровим технологіям. Одним з прикладів може бути розроблений компанією Bayer мобільний додаток, який автоматично розпізнає бур’яни за фото. Таким чином, фермери можуть приймати рішення на базі даних, що раніше були недоступними для них, заощаджуючи свій час і знижуючи свої затрати.

Та для повного розкриття потенціалу цифрового сільського господарства ЄС має створити відповідне правове поле і створити відповідні політичні стимули. В якості таких заходів можуть бути:

  1. Впровадження цифрового землеробства за допомогою інструментів Спільної аграрної політики ЄС. У ході дебатів, які зараз точаться навколо майбутнього вигляду Спільної аграрної політики слід заявити про визначальну роль цифрового сільського господарства у процесі реформування Спільної аграрної політики, що відбувається зараз, і використати загальноєвропейські фонди для підтримки фермерів, які впроваджують цифрові технології, та стимулювання тих, хто вже їх впровадив. Цільова фінансова підтримка суттєво підвищить привабливість для фермерів впровадження технологій з використанням баз даних. Крім того, реформа Спільної аграрної політики мала б включити посилення підтримки освітніх заходів, зокрема, тренінгів з навчання цифровим технологіям.
  2. Розвиток цифрової інфраструктури. Цифрове землеробство неможливе без добре розвинутої цифрової інфраструктури, а з останньою найбільші проблеми саме в сільській місцевості. Тут потрібне співробітництво національних урядів та європейських інституцій. На національному рівні необхідні відповідні інвестиції в широкосмуговий доступ, але вони мають краще координуватися і більше фокусуватися на сільських громадах.
  3. Надання можливості використання точно означених даних. Обмін даними між фермерами і тими, хто надає технології, має величезне значення. Це не означає вільного обігу даних без жодного регулювання. Найкращим підходом було б спільне погодження правил сторонами шляхом чітко визначених сервісних угод і загальних правил. Ми вважаємо, що процес збору, використання і нагромадження даних має бути чітким і прозорим і взаємовигідним.

Переклад Богдан Малиновський

Інтерв'ю
Малі запаси вологи та відсутність опадів в період березень-квітень формують певні обмеження для вирощування даної культури. Так, на 10 квітня ц. р. залежно від типів грунтів, у південних регіонах, запаси вологи складали в метровому шарі 60... Подробнее
Голова асоціації «Укрцукор», голова ГС «Всеукраїнська аграрна рада», а також лідер низки громадських асоціацій Андрій Дикун у ході І Міжнародного конгресу для виробників і переробників цукрових

1
0