Спецможливості
Новини

Чиновники Бессарабії хочуть, щоб жителі платили податки за вирощування овочів

25.01.2017
1057
Чиновники Бессарабії хочуть, щоб жителі платили податки за вирощування овочів фото, ілюстрація
Значна частина місцевого населення займається веденням особистого селянського господарства - розведенням живності, вирощуванням овочів і фруктів в теплицях і на приватних городах, доходи від якого іноді перевищують зарплати працевлаштованих людей, але податки вони не платять

Основною причиною недонадходження коштів до державної скарбниці Одеської області є те, що 47% жителів Ізмаїла, а також по 70% населення Болградського та Ренійського районів, офіційно ніде не працює. Крім того, що багато працюють без офіційного працевлаштування, значна частина місцевого населення займається веденням особистого селянського господарства - розведенням живності, вирощуванням овочів і фруктів в теплицях і на приватних городах, доходи від якого іноді перевищують зарплати працевлаштованих людей, але податки вони не платять.

Про це повідомила в.о. віце-губернатора, начальник департаменту фінансів Одеської ОДА Марина Зінченко в ході робочої наради в Ізмаїлі, пише propozitsiya.com з посиланням на bessarabiainform.com.

У той же час, підкреслила чиновник, вони на рівних користуються послугами шкіл, лікарень і інфраструктурою, які утримуються з бюджету.

Така ситуація є несправедливою і її потрібно міняти, проводячи з людьми роз'яснювальні бесіди і закликаючи платити податки, впевнений глава ОДА Максим Степанов. «Я категоричний противник, щоб влаштовувати якісь репресії. Знаєте, як у Булгакова було «Тільки ласкою». Ось ви говорите, що в нашій країні для приватних підприємців потрібно змінити умови, а саме - знизити податок. До якої міри треба знизити податок, щоб він почав платити? І чого раптом, якщо він сьогодні не платить цю цифру, він почне платити іншу?», - зазначив чиновник.

Нагадаємо, що згідно з українським законодавством, доходи фізичних осіб, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, вирощеної на городах, не обкладаються податками, а ведення особистого селянського господарства не відноситься до підприємницької діяльності.

Дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах (ПДФО за ставками 18% та військовим збором - 1,5%) тільки в разі, якщо сукупний розмір площі земельних ділянок, на яких вона була вирощена, перевищує 2 га.

В інших випадках при продажу сільськогосподарської продукції її власник повинен подати податковому агенту копію довідки про наявність у нього земельних ділянок. Оригінал довідки зберігається у власника сільськогосподарської продукції протягом строку позовної давності з дати закінчення дії такої довідки. Довідка видається сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси.

Ключові слова: податки, овощеводство

Інтерв'ю
Ця мо­ло­да краси­ва дівчина гордо на­зи­ває се­бе донь­кою ферме­ра. Їхнє госпо­дарст­во «Геліос-1», що розта­шо­ва­не по­близу Каховки на Хер­сонщині, два ро­ки займається ви­ро­щу­ванням черво­ної квасолі, а торік стало навіть ліде­ром... Подробнее
Сергій Риженко — голова фермерського господарства «Вітчизна-Тиниця», що розміщене на Чернігівщині, неподалік від Бахмача. Нині його фермерське господарство — одне з найпрогресивніших у регіоні. Тут, незважаючи на несприятливі погодні умови... Подробнее

1
0