Спецможливості
Новини

Через один-два сезони умови на елеваторному ринку диктуватимуть фермери

03.03.2017
1380
Через один-два сезони умови на елеваторному ринку диктуватимуть фермери фото, ілюстрація
Фермерські елеватори не тільки розміщують власне зерно на своїх елеваторах, а й забирають у сусідів і інших поклажодавців, а ще - активно переманюють профільних фахівців елеваторного справи і починають замислюватися про самостійний експорт

Сьогодні основний покупець у вітчизняних і зарубіжних виробників елеваторного обладнання - аж ніяк не холдинги, а фермери. Серед великих компаній в минулому році розширили свої потужності зі зберігання одиниці. У той же час фермери будувалися дуже активно. Через один-два сезони фермери диктуватимуть свої умови в сегменті зберігання та експорту зернових, пише propozitsiya.com з посиланням на блог Сергея Щербаня на elevatorist.com.

Ще 5-10 років тому дрібні і середні аграрії всі свої зусилля і кошти витрачали на рослинництво: нові технології, насіння, техніку, розбиралися з обробкою грунту, і т.д. Навчившись отримувати досить гарні врожаї, вони виходять на наступний етап - починають розвивати власне зберігання.

Значна частина фермерів із земельним банком від 5 до 12 тис. га будують свої елеватори. І це далеко не аркові конструкції чи «сарайчики» з сушарками ДСП, а сучасні серйозні комплекси на 50-60 тис. т одноразового зберігання з металевими силосами, продуктивним і технологічним обладнанням та сучасними лабораторіями.

За словами С. Щербаня, це відбувається завдяки фінансовій незалежності фермерів. Вони вкладають в будівництво елеваторів власні кошти, в той час як холдинги розраховують на позиковий капітал, що буває проблематичним.

Експерт вважає, що зараз відкривається другий елеваторний ринок. При цьому фермери будуються не через брак складських потужностей у елеватора-сусіда, а через розцінки на цих зерносховищах і ставлення до поклажодавців. Зараз фермерські елеватори не тільки розміщують власне зерно на своїх елеваторах, а й забирають у сусідів і інших поклажодавців, а ще - активно переманюють профільних фахівців елеваторного справи і починають замислюватися про самостійний експорт.

Ключові слова: фермерство, элеватор

Інтерв'ю
Німецький досвід організації тепличного бізнесу — тема нашої розмови з директором з інноваційних технологій у рослинництві консалтингової компанії «Аграрний Центр Innovation» Юрієм Куликом, який нещодавно особисто його вивчав... Подробнее
Жнивна кампанія в Україні на стадії завершення. За прогнозами Україна має зібрати врожаю всіх сільськогосподарських культур в межах 70 млн тонн. Жнива на сході та півдні завершуються, захід України внаслідок дощів дещо із затримками збирає... Подробнее

1
0