Спецможливості
Новини

Ціни українського зерна рухаються вниз

08.09.2017
1860
Ціни українського зерна рухаються вниз фото, ілюстрація
Експортний ринок України не може не реагувати на світові зміни, тож ціни українського зерна також ідуть вниз

Російська пшениця продовжує тиснути на світові ціни на пшеницю. Перспективи великого урожаю російської зернової, який сьогодні оцінюється в 79,8 млн т, змушує всіх учасників ринку знижувати ціни пропозиції. За підсумками єгипетського тендеру, який пройшов минулого тижня, переможницями стали Росія та Україна, ціна знову опустилася на $10- до 186-187,5 $/т на базисі C&F.

Експортний ринок України не може не реагувати на світові зміни, тож ціни українського зерна також ідуть вниз. Про залежність українського зена від врожаю пшениці в Росії розповіла аналітик компанії "Фенікс-Агро" Валерія Пекін, пише propozitsiya.com з посиланням на agravery.com.

За словами аналітика, найбільше знизилися ціни на продовольчу прешеницю - 4-7 $/т - до 176-182 $/т на базисі FOB. З огляду на стабільний попит імпортерів на фуражну пшеницю, зниження цін в даному секторі було менш значним і склало в середньому 2-4 $/т.

Стабільний попит імпортерів також надав підтримку цінам в сегменті фуражного ячменю, додає В. Пекін. На сьогоднішній день ячмінь являється найбільш стабільною культурою серед зернових.

Зважаючи на суттєве зниження світової ціни на кукурудзу, ціна української кукурудзи на світовій арені також знизилася. Так, ціни пропозиції на зернову нового врожаю встановилися в межах 160-162 $/т на базисі FOB з постачанням в кінці вересня - початку жовтня.

На базисі СРТ-порт протягом звітного періоду знизилися максимальні ціни на всі зернові культури, зниження становило $2-4 на тонні.

"На внутрішньому ринку ціни поки лишалися стабільними, але зважаючи на кон’юнктуру експортного ринку, внутрішні переробники матимуть змогу знизити закупівельні ціни вже найближчим часом", - констатує аналітик компанії "Фенікс-Агро".

Ключові слова: пшениця, АПК, Феникс-Агро

Інтерв'ю
Німець Дітріх Трайс уже 20 років живе й працює в Україні. За цей час він привів у країну інвесторів, які вклали сюди десятки мільйонів доларів. Останніми роками пан Дітріх працював директором агрофірми спочатку у одного, потім у іншого з... Подробнее
Одним із найвідоміших не лише в Україні, а й у всьому світі центрів пшеничної селекції є Миронівка (Київщина), яку недарма називають пшеничною столицею, батьківщиною української озимої пшениці, адже саме тут працює Миронівський інститут... Подробнее

1
0