Спецможливості
Новини

Ціни на нут дуже вигідні, рентабельність - 300-400%

31.01.2017
7867
Ціни на нут дуже вигідні, рентабельність - 300-400% фото, ілюстрація
Ставку на нут зробили в АgroGeneraration: якщо загалом під бобовими у них 17 тис. га землі, то під нутом майже 2 тис. га

Ставку на нут зробили в АgroGeneraration: якщо загалом під бобовими у них 17 тис. га землі, то під нутом майже 2 тис. га. Культуру в АgroGeneraration почали вирощувати у 2012 році, у господарствах на півдні Харківської області. Перший рік компанія завезла насіння і розмножила його. У товарне виробництво  нут був введений у 2015 році. Про це розповів агроном  АgroGeneration Захар Шелухін, пише propozitsiya.com з посиданням на agravery.com.

За словами З. Шелухіна, найбільшою перепоною виробництва нуту є недостатня кількість інформації про нього. "Для початку все, що вдалось дізнатись, це технологічні поради від продавців насіння та поради в інтернеті. Проте з кожним роком ми, у холдингу, вчились на власних помилках, набивали шишки та підлаштовували технологію під потреби наших полів", – розповів він.

Крім того, у реєстрі на 2016 рік було лише п'ять сортів цієї культури, але вже декілька років нормального посівного матеріалу нуту із документами в Україні не знайти.  Розмножується нут погано, тож забезпечити потужності самостійно господарства навряд зможуть, зазначив агроном.

У той же час, виробники та аналітики ринку одноголосно називають нут імовірним "кандидатом" до збільшення площ уже у найближчій перспективі. У минулому році площі під цією культурою становили 10-14 тис. га. Посухостійкість, невибагливість у  технології та конкурентна ціна на експортному ринку роблять нут привабливим для вирощування у дрібних та середніх агропідприємствах, і в агрохолдингах. Він навіть отримав жартівливу назву "верблюда полів", бо завдяки міцній кореневій системі нут найбільше пристосований для вирощування в умовах недостатнього зволоження. Це фактично єдина бобова культура, яка дає сталі високі врожаї в засушливих та спекотних умовах. Разом із тим, добре реагує на зрошення.

У Товаристві споживачів і виробників бобових підрахували, що зараз ціни на нут дуже вигідні. Фермери, які зібрали з 1 га 15-17ц нуту, отримали рентабельність на рівні 300-400%. Витрати на 1 га нуту складають від 9 до 10,5 тис. грн, середня врожайність цього року - 11 ц/га, а середня ціна — 18 тис. грн/т.

За даними "АПК-Інформ", культура активно експортується. За підсумками 2014/15 МР був досягнутий рекордний обсяг поставок – 20 тис. т, 76% вироблених зернобобових. Основні поставки нуту, як і гороху, здійснюються в Індію. За підсумками 2015/16 МР в цю країну було поставлено 21% від загального обсягу експорту. Також близько 17% було поставлено до Туреччини і 16% – в Пакистан. У поточному ж сезоні в закупівлях лідирують Єгипет і Туреччина.

Інтерв'ю
Ольга Вергелес, менеджер проекту CUTIS
Верховна Рада України 14 березня ратифікувала Угоду про вільну торгівлю з Канадою. Тепер, щоб угода набрала чинності, її має підписати президент України, а також остаточно ратифікувати Сенат і
Заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААНУ Олександр Ярещенко
Чимало аграріїв шукає щось, на чому можна було б заробити великі гроші. Частина з них з цією метою шукає щось таке, чим би ще мало хто займався, принаймні в промисловому масштабі. Тож інтерес значної частини аграрної громадськості був... Подробнее

1
0