Спецможливості
Новини

Брат короля Швеції збирається робити вино в окупованому Криму

20.09.2017
1798
Брат короля Швеції збирається робити вино в окупованому Криму фото, ілюстрація
Брат шведського короля Карла XVI Густава Ян Бернадотт намір зайнятися виноробством в анексованому Росією Криму

Троюрідний брат шведського короля Карла XVI Густава Ян Бернадотт, відомий винний експерт і сомельє, має намір зайнятися виноробством в анексованому Росією Криму. На підприємствах кримського ФГУП «Массандра» він планує випускати серію вин під брендом «Romanov - Массандра». Про це РБК повідомив представник Я. Бернадотта, пише propozitsiya.com.

За його словами, вже досягнуто «попередні домовленості про випуск даної серії», сам Я. Бернадотт прибув до Росії з візитом, і вже завтра, 21 вересня, в Криму почнеться відбір вин для даної колекції.

На «Масандрі» теж підтвердили, що брат шведського короля приїде до них.

Можливі обсяги і регіони продажів нової лінійки вин представники Я. Бернадотта не назвали. За їх словами, переговори з цього приводу будуть проведені за підсумками дегустації та вибору вин. До шорт-листа вин, попередньо відібраних для дегустації, увійшли «Мускат білий Лівадія», «Портвейн червоний Лівадія», «Піно-Грі Ай-Даніль» та інші - всього близько десяти найменувань. Випуск серії вин «Romanov - Массандра» планується почати до кінця 2017 року. Вина будуть позиціонуватися в ціновій категорії 1-1,5 тис. руб. за пляшку. Загальний обсяг інвестицій в алкогольні проекти в перший рік складе близько 140 млн руб.

Чому Я. Бернадотт вирішив інвестувати в кримське виноробство, не зважаючи на діючі по відношенню до регіону санкції, і яке у нього громадянство, його представник пообіцяв прокоментувати пізніше.

Нагадаємо, виноробне підприємство «Массандра» було «націоналізоване» після анексії Криму. У липні 2016 року «Массандра» перейшла у відання Управління справами президента РФ Володимира Путіна і стала «федеральним державним унітарним підприємством».

Швеція як член ЄС, бере участь у галузевих санкціях проти Росії, введених в 2014 році. Обмежувальні заходи в тому числі передбачають заборону на імпорт продуктів, вироблених в Криму і Севастополі, в ЄС, заборону для європейських компаній і громадян інвестувати в підприємства півострова, заборону на туристичні послуги. Санкції введені і відносно окремих компаній, включаючи «Масандру».

Влітку 2017 року прем'єр-міністр Швеції Стефан Левен підтримав продовження санкцій. Раніше, в травні 2017 року, міністр оборони Швеції Петер Хультквіст називав Росію «головним викликом для європейської безпеки».

Інтерв'ю
Традиційним джерелом байпасного крохмалю в раціонах корів є зерно кукурудзи. Його особливістю є те, що він не ферментується у рубці і стає доступним вже у тонкому відділі кишечника. Це допомагає збільшити надходження глюкози у кров’яне... Подробнее
Серед аграріїв ходять чутки про можливе банкрутство деяких крупних дилерів ЗЗР. У зв’язку з цим як дистрибутори, так і покупці ЗЗР усе частіше замислюються над тим, що далі буде з ринком пестицидів, як він працюватиме, як зміниться правила... Подробнее

1
0