Спецможливості
Новини

Більшість нардепів агрокомітету ВРУ мають бізнес-інтереси в АПК

09.03.2017
2458
Більшість нардепів агрокомітету ВРУ мають бізнес-інтереси в АПК фото, ілюстрація
29 нардепів агрокомітету ВРУ мають 150 фірм, з яких 100 - пов’язані з агропромисловістю, 7 депутатів напряму пов’язані з агрохолдингами, 5 - не вказали бізнес-активів у своїй декларації, 3 мають агробізнес, записаний на родичів, 4 - є "кнопкодавами"

29 нардепів агрокомітету ВРУ мають 150 фірм, з яких 100 - пов’язані з  агропромисловістю, 7 депутатів напряму пов’язані з агрохолдингами, 5 - не вказали бізнес-активів у своїй декларації, 3  мають агробізнес, записаний на родичів, 4 - є  «кнопкодавами». Такі висновки оприлюднили активісти Громадського руху «Чесно», проаналізував їх декларації на предмет конфлікту бізнес-інтересів, пише propozitsiya.com з посиланням на epravda.com.ua.

Найбільшим офшорним передовиком комітету називають Вадима Нестеренка, який вніс у декларацію  рекордну кількість даних про агрокомпанії: він зареєстрував 23 юрособи, 19 - пов'язані з АПК, 13 - з «вирощуванням зернових культур». Нардеп має два офшори - корпортивні права на Likanova Investments LTD з Британських Віргінських островів і є бенефіціаром Ristone Holdings LTD з Кіпру. Українські активи Нестеренка в основному зосереджені у Києві.

Леонід Козаченко вказав 7 підприємств, з яких 4 - аграрні.

Микола Кучер має три фірми, з  яких 2 офшори - «Тенсі Холдінгз ЛТД» і «Азалеа Холдінгс ЛТД», а також українська ТОВ «Сервіс-Технобуд». Як повідомив депутат, компанії тримають акції однієї публічної європейської компанії, не уточнивши її назви.

Мажоритарник з Волині Сергій Мартиняк є засновником 7 юридичних осіб і 15 підприємств, пов’язаних з  агросферою. Найбільше його бізнес-діяльність відома завдяки ТОВ «Агропромислова група «Пан Курчак», що вирощує збіжжя, птицю, свиней, виробляє м'ясо та ковбаси тощо. За даними ЄДР у Групу «Пан Курчак» входить ТОВ «Полтрекс», «Птахокомплекс «Губин», «Агідель», ТОВ «Джерела». Група «Пан Курчак» має мережу фірмових магазинів - ТОВ «Українські торгівельні мережі.

Хмельницький мажоритарник Сергій Лабазюк («Воля народу») вніс у е-декларацію: 11 підприємств, одне - ТОВ «Промислова компанія «Вітагро» з'явилося у 2016 році, 9 - юросіб пов'язані з аграрною сферою. Географічно активи - у Хмельницькій області. 5 підприємств займається «вирощуванням зернових культур»: ПП «Аграрна Компанія 2004», ТОВ «Аграрна Компанія «Зоря» - у стані припинення, ТОВ «Агро Світ Поділля», ТОВ «Науково-Виробнича Агрофірма «Перлина Плюс» - знята з обліку у травні 2016 року, має правонаступника ТОВ «Перлина Поділля», ТОВ «Анторіум Волочиськ» - знята з обліку у січні 2016 року.

Представником мільйонера Юрія Косюка у парламенті, за даними видання, є Олександр Бакуменко. Він раніше очолював «Союз пташників України», в який входить кількадесят українських підприємств і агрохолдингів. Її також очолював свого часу аграрний магнат Юрій Косюк, головний виконавчий директор ПАТ «Миронівський хлібопродукт».

Інтереси зернотрейдера Вадатурського  представляє його син - Андрій.

Депутат від «Опоблоку» Денис Омельянович презентує інтереси відомого за часів Віктора Януковича бізнесмена Бориса Колеснікова.

Не вказали наявність бізнес-активів п'ять нардепів - Артем Вітко, Григорій Заболотний, Валерій Лунченко, Олексій Мушак і Сергій Хлань.

Щодо Григорія Заболотного (БПП), то у нардепа дійсно немає бізнес-активів. Але є у родини - у тієї частини, яку вже не треба вносити у декларацію.

Олексій Мушак і його дружина не мають стосунку до аграрної сфери. Але депутат - родич відомого агробізнесмена і колишнього нардепа Андрія Веревського, який володіє агрокомпанією «Кернел».

«Відродження» має в Аграрному комітеті двох нардепів - активного у законотворенні полтавського нардепа Олега Кулініча (є 100% власником двох підприємств - ТОВ «Октан» звирощування зернових культур і ПП «ЗіньківЗемПроект»), а також - черкаського Геннадія Бобова.

На матір чернігівського мажоритарника Валерія Давиденка (БПП) вказані корпоративні права: 12 юросіб, 9 з яких аграрні, 2 - іноземні підприємства та 2 - публічні акціонерні товариства (ПАТ «Блок Агросвіт» і ПАТ «Рудьківське»).

Аркадій Корнадський має 7 фірм.

Українських аграрних фірм немає лише у деклараціях Добкіна, Івченка і Кучера.

Інтерв'ю
ТОВ «Дніпро-99» — це релоковане підприємство. З 1999 року успішно працювало на Херсонщині, там обробляли 200 га землі, вирощували овочеві культури (моркву, редиску, цибулю яру та озиму, столові буряки, коренеплідну селеру, солодкий перець... Подробнее
Михайло Філатов та Ірина Леженіна
Кількість комах-запилювачів скорочується по всій планеті, оскільки руйнуються осередки їхнього проживання — незаймані куточки природи. Критична ситуація посилилася під час воєнних дій на території України. Ми розпитали вчених Державного... Подробнее

1
0