Спецможливості
Новини

Бізнес навчатиме сільських вчителів, щоб змінити систему освіти

13.02.2017
1484
Бізнес навчатиме сільських вчителів, щоб змінити систему освіти фото, ілюстрація
Недостатньо купити для школи інтелектуальні дошки, комп'ютери і нові підручники, в той час коли люди іншого покоління поважають стару систему і не хочуть вчитися новому

В Україні стартував міжнародний проект Teach For All. Його головна мета - міняти систему шкільної освіти знизу, через молодих та ініціативних вчителів, які просувають нові підходи до навчання.

Вже з 1 вересня 2017 року пілотний проект, будуть впроваджувати в Київській, Харківській і Львівській областях. Про це повідомляє propozitsiya.com.

Дана модель вже довела свою ефективність в 40 країнах світу. Вперше схожа програма запрацювала в США в 1990 році, з тих пір така ініціатива була адаптована і втілена в десятках країн на шести континентах. Україна стала 41-ю країною в світі і 17-ю країною Європи, яка приєдналася до міжнародної програми "Учи для всіх".

Учасників програми "Учи для України" після суворого відбору та 6 тижнів тренінгів розподілять по сільським школам, де вони пропрацюють по два роки, отримуючи звичайну вчительську заробітну плату, яка зараз становить від 1672 до 2140 грн на місяць. У кожного учасника буде ментор від програми, який допоможе їм впоратися з психологічним тиском від колективу, професійно зростати і досягати поставлених цілей.

Увага звертатимуть на кандидатів, які бездоганно володіють своїм профільним предметом, лідерським потенціалом і можуть послужити прикладом і дати мотивацію для дітей.

Для участі в цьому проекті запрошують випускників вузів і молодих фахівців з різних сфер, які будуть викладати в тих школах, де діти потребують найбільше. Програма Teach for all хоче набрати групу викладачів, яким під силу стати "агентами змін", міняти систему шкільної освіти і показати нові підходи до навчання.

За словами заступника міністра освіти Павла Ходбзея, в Україні існує великий розрив між рівнем шкільної освіти в місті і селі. Більшість сільських шкіл, знаходяться в складному соціальному та економічному становищі. Ситуація двояка. З одного боку, школі не вистачає кадрів, а з іншого боку, через низький рівень класів викладання в таких школах аж ніяк не орієнтовано на сильних учнів, і по урокам, і з досліджень видно, що вчителям доводиться сповільнювати рівень викладання, тим самим часто випускаючи зі сфери уваги сильних учнів.

"Недостатньо купити для школи інтелектуальні дошки, комп'ютери і нові підручники, в той час коли люди іншого покоління, поважають стару систему і не хочуть вчитися новому, тому що і так все стабільно і добре. Потрібно залучити нових, молодих людей, до яких потягнуться діти , тому що вони розмовляють однією мовою і розуміють. 72% успішності учня залежить від вчителя і питання "Яким є вчитель", є ключовим", - зазначив заступник міністра.

Анкету учасника можна заповнити на сайті teachforukraine.org.

Освітня ініціатива реалізується за підтримки фонду Western NIS Enterprise Fund і компаній Deloitte, Baker McKenzie, Talent Advisors.

Інтерв'ю
Ансгар Борнеманн, директор Nestlé в Україні та Молдові
Nestlé в Україні активно співпрацює з місцевими постачальниками. За даними на кінець 2016 року, близько 70% компонентів для товарів компанія купує на місцевому локальному ринку.  Із 2007 року
Ма­рек Руж­няк— влас­ник гру­пи ком­паній Agro-Land Group
Аг­рар­на Поль­ща та­кож міцно «при­кипіла» до Ук­раїни, ад­же польські тех­но­логії, техніка, посівний та насіннєвий ма­теріал уже дав­но от­ри­ма­ли схва­лен­ня ук­раїнських сільгоспви­роб­ників і

1
0