Спецможливості
Новини

Бджіл вважають ідеальним прототипом для штучного інтелекту

27.12.2016
1373
Бджіл вважають ідеальним прототипом для штучного інтелекту фото, ілюстрація
Принципи життєдіяльності бджолиного рою - зразок ідеального штучного інтелекту

У чому секрет надлюдського інтелекту? Його реально створити на основі принципів життєдіяльності бджіл, пише propozitsiya.com із посиланням на британське видання BBC Future

Розробник Луїс Розенберг працює в Силіконовій долині над стартапом Unanimous AI (одноголосний штучний інтелект), що має вбудований інструмент для колективного прийняття рішень. Інструмент дозволяє сотням учасників відповідати на питання одночасно, об'єднуючи їх колективне розуміння для досягнення одноголосно вірної відповіді.

З моменту запуску в червні 2016 року Unanimous AI зареєструвала близько 50 тис. користувачів, які відповіли на 230 тис. запитань.

Ідея як створити механізм для прийняття одноголосних правильних рішень виникла понад 100 років тому. У 1906 році ерудит Френсіс Гальтон попросив 787 фермерів вгадати вагу бика. Їх припущення коливалися, але середнє число відрізнялося від правильної відповіді лише на один фунт. Кілька років тому US National Public Radio повторило експеримент, попросивши більше 17 тис. людей вгадати вагу корови по фотографії. В середньому результат був напрочуд близький - у межах 5% від правильного ваги. У цьому випадку "натовп" було сформовано не з фермерів.

На думку Розенберга, люди схильні приймати більш зважені рішення як група, ніж як особистості.

На думку вченого, якщо подивитися на соціальні види, саме бджоли приймають більш обгрунтовані рішення, працюючи разом. Коли рій бджіл хоче створити нову колонію, він повинен прийти до колективного рішення про те, де будувати. Кілька сотень розвідників відправляються в різних напрямках, щоб шукати потенційно придатні місця. Коли вони повертаються, вони виконують танець «похитування», щоб повідомити інформацію про те, що вони знайшли для рою.

Розенберг намагається захопити ту ж динаміку в його «людських роях». Unanimous AI, відповідаючи на питання, перемістити чи значок з одного кута екрану в інший, буде коливатися, поки колективне рішення не буде прийнято. Фізичні особи повинні постійно змагатися з іншими членами групи, щоб переконати їх у напрямку кращого рішення.

Вчений вважає, що цей гібрид людини і комп'ютера в прийнятті рішень - штучний інтелект - міг би допомогти нам вирішити деякі з найскладніших питань у світі.

Інтерв'ю
Компанія Agrieye з'явилася тільки рік тому, але вже встигла вийти на ринки Перу, Еквадору, Пакистану, Малайзії, США, Норвегії, Кенії, Єгипту. Як говорить засновник і генеральний директор компанії AGRIEYE Андрій Севрюков: "Основний мій вид... Подробнее
Corteva Agriscience щорічно інвестує в наукові розробки близько 1 млрд доларів США. Компанія працює в понад 140 країнах світу, маючи майже 100 виробничих комплексів та понад 150 науково-дослідницьких центрів. В Україні Corteva виробляє... Подробнее

1
0