Спецможливості
Новини

Агролайфхаки: для якісного відбору ґрунтів потрібні квадроцикл, прути і бінокль

22.03.2017
2295
Агролайфхаки: для якісного відбору ґрунтів потрібні квадроцикл, прути і бінокль фото, ілюстрація
Щоб провести відбір зразків коректно, власник ТОВ "АТК" Юрій Дробязко придумав власні лайфхаки та вже запровадив у своїх господарствах

Щоб аналіз ґрунту у лабораторії дав дійсно коректні результати та був корисним на практиці, потрібно правильно відібрати зразки. Тобто пройти кожне поле по діагоналі, у визначених точках відібрати проби, поставити на них відповідні відмітки та передати для аналізу. Проте, людина, котру агроном відправить відбирати проби, може просто полінуватися робити це добросовісно і набере землі десь по краях поля. Особливо ця проблема реальна, коли виробничих площ у господарстві багато та потрібно взяти багато зразків.

Щоб провести відбір зразків коректно, власник одного з найбільших агрохолдингів України ТОВ "АТК" Юрій Дробязко придумав власні лайфхаки та вже запровадив у своїх господарствах, пише propozitsiya.com з посиланням на superagronom.com.

Перший — надати відбирачеві квадроцикл з усім необхідним для відбору знаряддям. "Проїхати поле на квадроциклі — зовсім не те саме, що пройти його пішки. Людині хоча б буде цікаво та не так марудно», — посміхнувся Ю. Дробязко.

Другий — видати відбирачеві зв’язку тонких довгих прутів, які він повинен втикати у землю на місцях відбору проб. Потім за допомогою бінокля по цим прутам можна буде легко відстежити, чи пройшов відбирач поле як годиться, чи десь-таки «зхалтурив». «Метод дешевий та дієвий, єдиний мінус: якщо у вас дуже багато землі, відбирача можна просто заганяти», — додає латифундист.

Існує ще один, третій, шлях: запросити спеціалістів зі лабораторії, які самі коректно відберуть потрібні проби у визначених точках. Це доволі дорога послуга, проте у тому випадку, коли потрібен дійсно якісний результат, нею є сенс скористатися. «Але цим слід скористатися лише у тому разі, коли ви налаштовані йти до кінця. Тобто не лише отримати результати аналізу, але й врахувати їх у своїй роботі, і виконати (у розумних межах) рекомендації лабораторії. Інакше вся процедура позбавлена сенсу», — констатує власник агрохолдингу.

Довідка

Юрій Дробязко — засновник ТОВ "АТК" (50-те місце в рейтингу найбільших аграрних компаній України. — Ред.). Її виробничі площі — близько 40 тис. га — розташовано в Житомирській, Хмельницькій, Вінницькій областях. Має в своєму складі два елеватори, насіннєвий завод, овочесховище, володіє ТМ "Канадська селекція" та лабораторією "АгроТест". Юрій Дробязко — один із основних бенефіціарів "Грін Експрес", "Спрей Мастер", постачальник на ринок технології зберігання зерна в поліетилені та відповідної техніки. Також є співвласником низки бізнесів, з-поміж яких є ЗМІ. Вкрай непублічна особистість.

Основна діяльність "АТК": вирощування зернових і технічних культур (кукурудза, ріпак, пшениця, соя і ячмінь) і зберігання на внутрішніх елеваторах; вирощування і зберігання овочів. Щорічно виробляє понад 250 тис. т зернових і олійних культур.

Інтерв'ю
Corteva Agriscience щорічно інвестує в наукові розробки близько 1 млрд доларів США. Компанія працює в понад 140 країнах світу, маючи майже 100 виробничих комплексів та понад 150 науково-дослідницьких центрів. В Україні Corteva виробляє... Подробнее
Тиждень тому президент Зеленський підписав закон, який назвали законом про земельну децентралізацію. Сайт «Пропозиція» вирішив поцікавитися у завідувача кафедри землевпорядного проєктування НУБіП (колишня УСГА), доктора економічних наук... Подробнее

1
0