Спецможливості
Новини

Агролайфхак: вирощування сочевиці дозволяє економити на добривах

13.07.2017
3501
Агролайфхак: вирощування сочевиці дозволяє економити на добривах фото, ілюстрація
Сочевиця, як і інші бобові, створює своє власне азотне добриво за рахунок здатності утримувати азот в грунті

Сочевиця, як і інші бобові, створює своє власне азотне добриво за рахунок здатності утримувати азот в грунті. Це дає можливість аграріям заощадити на азотних добривах у наступний рік, коли поле буде засіяно іншою культурою, такою як пшениця або канола. Земля все ще буде багата азотом, якого буде достатньо для принаймні початкового старту рослин.

Таким чином, використання в сівозміні сочевиці дозволяє знизити витрати на азотні добрива. Досвідом діляться фермери канадської повінціі Саскачеван, пише propozitsiya.com з посиланням на fertilizerdaily.ru.

«Ми думаємо, що сочевиця є відмінним вибором. Вона чудово підходить для сівозміни на нашій зерновий фермі», - вважає Черілін Негел, чия сім'я виділяє під сочевицю близько третини від 7,2 тис. га своєї землі.

Сочевичні ферми в канадській провінції Саскачеван постачають на ринок доступний і багатий протеїном продукт харчування, який до того ж ще й екологічно безпечний. Тут, на 1,6 млн га угідь, фермери виробляють продукт, який по полуярності слідує за канолою.

Однак, сочевиця також має і ряд недоліків. Так, урожай сочевичного поля складніше прибирати - рослини занадто низькі, що підвищує ризик поломки сільськогосподарської техніки. Крім цього, підвищена кущистість культури не пропускає вітер, що підвищує висушування рослин. Підвищена вогкість в дощові роки робить рослини схильними до різних хвороб. Ученим ще належить знайти рішення даної проблеми.

Але в цілому, сочевиця є дуже ефективною культурою. За останні 25 років влада провінції вклала чимало інвестицій в розвиток сочевичного виробництва, як в партнерстві з фермерами, так і з компаніями з виробництва насіння і ЗЗР. Аграрії платять мито щоразу, коли продають сочевицю або інші бобові. В результаті $11,6 млн від цієї суми було направлено на дослідження і розробки в минулому році. І подібні ініціативи приносять свої плоди. Сьогодні фермери в Саскачевані експортують більше сочевиці, ніж будь-яка інша країна в світі.

Ключові слова: чечевица, азотні добрива

Інтерв'ю
Економічний успіх молочного господарства залежить від багатьох виробничих складових, у тому числі і від рівня його технічного оснащення. Олександр Сторожук, засновник та генеральний директор ФГ «Степ» переконаний, техніку треба вибирати... Подробнее
Богдан Шаповал, директор UFEB
Хто з сільгоспвиробників (навіть невеликих за обсягами виробництва) не мріє експортувати продукцію та отримувати за неї тверду валюту? Порадити кому варто розпочинати експорто-орієнтовану діяльність,

1
0