Спецможливості
Новини

Агролайфхак: як доступність елементів живлення впливає на урожайність?

27.08.2017
2382
Агролайфхак: як доступність елементів живлення впливає на урожайність? фото, ілюстрація
Варто знати: наявність елементів живлення у ґрунті ще не є гарантією їх потрапляння до рослини

У питанні важливості забезпечення культурних рослин елементами живлення у повному обсязі відповідно до їх потреб є дуже цікавий момент: наявність елементів живлення у ґрунті ще не є гарантією їх потрапляння до рослини.

Про фактори, що впливають на доступність елементів живлення з ґрунту, детальніше розповіли фахівці Інституту живлення рослин, пише propozitsiya.com з посиланням на pni.com.ua.

1. Концентрація ґрунтового розчину

Елементи живлення рослин краще мігрують до рослини при помірно-підвищених рівнях концентрації ґрунтового розчину. Але при значно підвищених нормах, процес надходження води та поживних речовин ускладнюється.

2. Співвідношення і співіснування макро та мікроелементів

Дуже важливо досконало вивчити питання синергізму та антагонізму елементів живлення. Зокрема, варто відмітити, що не завжди чим більше одного елемента живлення, тим краще буде засвоюватись інший.

3. Вологість ґрунту

Абсолютно логічно, що при дефіцит і вологи, транспортування поживних речовин ускладнюється, і доступність елементів живлення значно страждає. Але, і надлишок також не є дуже позитивним фактором, оскільки при такому варіанті, іони деяких елементів транспортуються значно швидше, за інші, що може призвести до дисбалансу.

4. Температура повітря

Коли людина замерзає, її точно не до їжі, абсолютно так само себе веде й рослина. При падінні температури повітря нижче десяти градусів, гальмуються процеси поглинання усіх елементів.

5. Світло

Тут все взагалі просто: є сонячні промені – рослина поглинає елементи живлення, зменшення рівня освітленості призводить до пригнічення процесів фотосинтезу, що і знижує інтенсивність поглинання елементів живлення.

6. Кислотність ґрунтів

Зміна кислотності призводить до збільшення чи зменшення певних макро-, мікроелементів. Для прикладу, кисле середовище сприятливе для поглинання цинку та заліза, і зменшує кількість доступного азоту і фосфору.

Доступність елементів живлення багато в чому вирішує долю майбутнього врожаю, підкреслюють в Інституті.

Інтерв'ю
Теплица
Сучасне життя диктує необхідність ІТ- модернізації вітчизняних агропідприємств, проте новітніми технологіями поки що володіє лише десята частина підприємств. 
Співзасновники компанії Андрій Марійчин та Олексій Голуб.
«НОВИЙ ЕЛЕВАТОР» свою діяльність розпочав 12 років тому із надання послуг сушіння зерна на обладнанні відомих іноземних виробників. Особливістю роботи цієї компанії, її підходів до роботи, було використання в якості палива для отримання... Подробнее

1
0