Спецможливості
Новини

Агрохолдинги против частного фермерства

26.10.2016
808
Агрохолдинги против частного фермерства фото, ілюстрація

Однією з умов МВФ для виділення наступного кредитного траншу є питання про розгляд парламентом закону про створення ринку сільгоспземель. Уряд технічно виконав вимоги МВФ, подавши до ВРУ проект закону про зняття мораторію на продаж. Однак результат навряд чи задовольнить МВФ, вважає Ліга.Бізнес

Домовленість про поступовий старт продажів державних сільгоспугідь за умови реальної держпідтримки фермерів може стати куди більш життєздатним варіантом, упевнені експерти.

Для цього Україна повинна мати позитивні приклади сімейних фермерств. Вони все ще не відіграють ніякої ролі, і найголовніше - для їх розвитку практично ніхто нічого не зробив. 

Банківський сектор проявляє великий інтерес до невеликим фермерським господарствам в Україні. Ряд банків декларують своє бажання інвестувати в їх розвиток. 

Порівняно з агрохолдингами, які орієнтуються на величезні масштаби орних угідь, приватні ферми на 1 000 га використовують більше людей. Крім того, невеликі виробництва створюють більше доданої вартості за рахунок диверсифікації своєї діяльності, наприклад садівництва або вирощування худоби.

В останні роки на українському агроринку домінують агрохолдинги з банком землі до 500 000 га. Тоді як найбільша ефективність в управлінні фермерськими господарствами досягається під час ведення господарства на площі до 5 000-8 000 га. 

Сімейні ферми з площею 500 га становлять більшу частину рослинницьких виробництв в США (96%). Середній розмір сільгоспугідь в Європі - 40 га, а великими прийнято вважати виробництва площею 200-600 га.

Інтерв'ю
Фахівці вітчизняної молочної галузі наголошують: «У будь-якому разі ферма не може призупинити свою роботу, вона має працювати! І перше, на чому не можна економити, — на відтворенні!»
Українські молочні ферми продовжують відчайдушно працювати в умовах війни, постійно стикаючись з новими виробничими викликами і величезними фінансовими труднощами. Багатьом із них доводиться або починати все спочатку, або перебудовувати ... Подробнее
Кілька місяців тому компанія «Фінтех.Про» запустила унікальну платформу AgroАpp, яка допомагає сільгоспвиробникам швидко одержати фінансування без відсотків і часто без застави. Із сервісом уже співпрацюють найкращі банки України й... Подробнее

1
0