Спецможливості
Новини

Агрохімічні компанії не згодні з висновками вчених про вплив інсектицидів на бджіл

06.07.2017
2396
Агрохімічні компанії не згодні з висновками вчених про вплив інсектицидів на бджіл фото, ілюстрація
Дослідники виявили, що вплив оброблених культур зменшувало успішність перезимували колоній бджіл в двох з трьох країн

Європейське дослідження з оцінки впливу неонікотіноідних інсектицидів на медоносних бджіл і диких бджіл по всій Європі дало неоднозначні результати, що призвело до виникнення протилежних таборів експертів з різними точками зору, пише propozitsiya.com з посиланням на agroxxi.ru.

Дослідники виявили, що вплив оброблених культур зменшувало успішність перезимували колоній бджіл в двох з трьох країн. В Угорщині чисельність колоній знизилася на 24% навесні наступного року. У Великобританії виживання колонії бджіл було, як правило, дуже низькти, але найнижче виявилася в тому випадку, коли годували нектаром олійних культур, оброблених неонікотиноїдами в попередньому році. У Німеччині не було виявлено шкідливого впливу на перезимували медоносних бджіл.

Дослідники припускають, що різні впливу на медоносних бджіл між країнами можуть бути пов'язані з взаємодіючими факторами, в тому числі з наявністю в фермерському ландшафті альтернативних ресурсів цвітіння для харчування бджіл, а також в стані загальної колонії, при цьому угорські та британські медоносні бджоли мають тенденцію бути більш схильні до хвороб. Експерти припускають, що можна пом'якшити негативні наслідки впливу неонікотиноїдів на бджіл за рахунок поліпшення бджільництва або наявності інших квіткових рослин для бджіл на необроблених ділянках фермерських господарств.

У той же час, Bayer не згоден з висновками агентства.

«Ми не поділяємо інтерпретацію CEH про те, що висновки про побічні ефекти обробки насіння можна зробити з цього дослідження. Ми залишаємося впевненими в тому, що неонікотиноїди безпечні при їх використанні, якщо вони застосовуються відповідально», - заявили в компанії.

Bayer як і раніше переконаний у тому, що обробка неонікотиноїдами насіння олійного ріпаку не має короткострокових або довгострокових негативних наслідків для бджіл і що ці обробки насіння є корисним і ефективним інструментом для фермерів. Компанія відзначає, що результати дослідження є непослідовними і тому непереконливі через мінливість ефектів впливу на види бджіл в країнах, де вони вивчалися.

Підкресливши критичне значення практики бджільництва і місця існування для забезпечення здоров'я бджіл, Bayer зазначив, що дослідження показує: коли вулики правильно управляються і відносно вільні від хвороб, а бджоли мають доступ до різноманітного корму, на них не впливають неонікотиноїди.

Syngenta підкреслює важливість кращого розуміння невеликої кількості потенційно небезпечних ефектів, про який повідомлялося в Угорщині і Великобританії, і те, чим вони відрізняються від Німеччини, де результати були позитивними. Згідно з висновками дослідження, регулювання ландшафту, хороша практика бджільництва і посадка диких квіткових полів є важливими факторами здоров'я бджіл. При правильному застосуванні вплив неонікотиноїдів може бути мінімальним, а в деяких випадках навіть позитивним, вказує компанія.

Дослідження проводилося британським дослідницьким агентством «Центр екології та гідрології» (CEH) в трьох європейських країнах (Німеччина, Угорщина та Великобританія) і фінансувалося Bayer CropScience і Syngenta.

Ключові слова: бджільництво, пчела

Інтерв'ю
Марія Махновець (ліворуч), експерт з органічного трейдингу, на виставці BIOFACH, Нюрнберг, Німеччина, разом з експертами аграрного ринку - André Pilling та Марією Дідух (проект "Agritrade Ukraine")
Україна посідає 10 місце в світі з виробництва органічних зернобобових культур, по олійним та зерновим знаходиться на 6-й позиції. Основні напрямки експорту - Нідерланди, Німеччина, Великобританія,
Кліматичні зміни та несприятливі для ринку умови, спричинені COVID-19, не дали змоги українським агровиробникам цього року вкотре продемонструвати світу рекордні врожаї, особливо таких пізніх культур, як кукурудза та соняшник. Втім, і той... Подробнее

1
0