Спецможливості
Новини

Аграрний фонд поставив 208 тис. т добрив

30.08.2017
2234
Аграрний фонд поставив 208 тис. т добрив фото, ілюстрація
На склади Аграрного фонду де-факто зараз поставлено уже 208 тис. т добрив, що еквівалентно 1,048 млрд грн. Це аміачна селітра, карбамід, карбамідо-аміачна суміш і аміачно-вапняні добрива

На склади Аграрного фонду де-факто зараз поставлено уже 208 тис. т добрив, що еквівалентно 1,048 млрд грн. Це аміачна селітра, карбамід, карбамідо-аміачна суміш і аміачно-вапняні добрива, які Фонд закупив у Ostchem. З огляду на оптимізацію логістики та ритмічність поставок, надходження  закупленої партії розраховано на три місяці. Про це повідомив керівник Аграрного фонду  (АФ) Андрій Радченко, пише propozitsiya.com з посиланням на agropolit.com.

Нагадаємо, весною Аграрний фонд заявив, що виступить посередником при закупівлі добрив в Ostchem.

"Оскільки зупинка хімічних підприємств була загальнонаціональною проблемою, то й їхня доля вирішувалася на рівні Кабміну. І наші дії були повністю узгоджені з Мінагропродом і Мінекономрозвитку. Для порятунку хімічної галузі України було прийнято спільне рішення - направити понад 1 млрд грн коштів ПАТ «Аграрний фонд» на виробництво мінеральних добрив, що дозволило запустити три хімічних підприємства. Так, ми планували спрямувати ці кошти на розширення форвардної програми, але стабілізація ситуації на ринку міндобрив була першочерговою. Бо не буде в аграріїв міндобрив – не буде врожаю, і нам нічого буде закуповувати. В результаті, ми акумулювали близько 1 млрд грн, котрі й спрямували на купівлю міндобрив, з яких близько 750 млн грн – це кошти, які були залучені Аграрним фондом у межах кредитної лінії від державного "Укрексімбанку", а  решта - вільні кошти Товариства", - розповів А. Радченко.

Він додав, що таким чином АФ запустив ланцюгову реакцію, й інші гравці ринку долучилися до партнерства з Ostchem – навіть ті, які не отримали добрива внаслідок зупинки навесні. Всі розуміють, що працююча хімічна галузь в Україні – це запорука стабільного розвитку АПК, який є бюджетоутворюючим. З Аграрного фонду при цьому знімаються будь-які питання в частині монополізму поставок.

Експерт підкреслив, що завдання АФ - забезпечити мінеральними добривами агровиробників, і перш за все, зацікавлені в тому, щоб продукція надійшла до кінцевого споживача, а не до перекупників. Отже, насамперед добрива пропонуватимуть учасникам форвардних програм.

"Під час розрахунків з агровиробниками ми будемо пропонувати їм товарну складову, а вони вже самі зможуть вирішувати - брати їм гроші чи гроші плюс добрива", - додав керівник АФ.

За словами А. Радченка, 200 тис. т міндобрив, які закуплені, - це значний обсяг у масштабах внутрішнього ринку України, і він має стабілізувати ситуацію.

"Інша справа, що періодом дестабілізації та дезактивації українського хімпрому скористалися російські виробники мінеральних добрив, наростивши імпорт - як легальний, так і "сірий" та "чорний2. Російський хімпром, звісно, не в захваті від того, що українські хімічні заводи поновили виробництво, оскільки вони розраховували засипати наш ринок власним товаром. Ми зуміли відстояти власні позиції і зберегти хімічну галузь", - підкреслив А. Радченко.

Інтерв'ю
Аномальна погода цієї весни для підприємств, що спеціалізуються на виробництві плодово-ягідної продукції, стала катастрофою. Сталася вона в ніч із 10 на 11 травня. Крім морозів, стабільна низька
Органічне землеробство в поєднанні з бджолозапиленням - новий перспективний тренд у сільському господарстві. Не відстають від світових тенденцій і українські аграрії. Компанія "Агроінвест Холдинг" ризикнула і запустила пілотний проект з... Подробнее

1
0