Спецможливості
Новини

Аграрні нардепи запропонували три правки до бюджету-2018

04.10.2017
1195
Аграрні нардепи запропонували три правки до бюджету-2018 фото, ілюстрація
Кабінет міністрів повинен внести зміни в основні статті аграрної частини бюджету, інакше щодо низки позицій буде негативна реакція аграрного ринку

Кабінет міністрів повинен внести зміни в основні статті аграрної частини бюджету, інакше щодо низки позицій буде негативна реакція аграрного ринку. Таку думку під час засідання аграрного Комітету ВРУ висловив народний депутат Іван Мірошніченко і запропонував внести три правки до аграрної частини проекту бюджету на 2018 рік, пише propozitsiya.com за матеріалами аgropolit.com.

Перша - перегляд механізму нарахування бюджетних дотацій.

"Сьогодні ми бачимо, що з виділених на 2017 рік 4 млрд грн освоєння становить тільки 60-65%. Тобто, сплатив 1 грн у бюджет ПДВ, а забираєш 60-65 коп. До того ж, існує помилка, яка фактично позбавила права отримання дотацій низку компаній із рослинницького і тваринницького комплексу. Я раніше цю помилку не помітив, але зараз її наслідки очевидні, тому потрібно терміново її виправляти, щоб із 2018 року всі агропідприємства мали рівні права при отриманні дотації з бюджету", - пояснює він.

Друга - збільшити загальну суму на прямі дотації аграріям.

"Потрібно збільшити суму коштів на пряму загалом до 6 млрд грн. Уже є варіанти, де їх знайти.  До передбачених у проекті 2 млрд грн потрібно додати 2 млрд грн із суми на підтримку тваринництва (будівництво комплексів). Ще 2 млрд грн може забезпечити виведення з "тіні" сільськогосподарських земель, які перебувають в обробітку", - зазначив І. Мірошниченко.

На думку нардепа, збільшення суми дозволить наростити кількість  учасників отримання бюджетної компенсації. Адже, якщо лишити її незмінною, то покриття програми становитиме тільки  50%,  а інша половина учасників ринку піде у "тінь", не платячи жодних податків.  Аграрії добре вміють рахувати, пояснює І. Мірошніченко, тож якщо перед ними стоятиме вибір  отримувати зі сплаченої в казну 1 грн лише 50 коп., то вони взагалі нічого не дадуть бюджету.

Третя - прозорий механізм розподілу 1 млрд грн для фермерів.

"Якщо не буде зрозумілого порядку розподілу цих коштів (хто отримувачі, який механізм, програми тощо), то нам ніхто не повірить у прозорість цього процесу", - підкреслив нардеп.

Нагадаємо, бюджет-2018 пропонує виділити на пряму підтримку АПК 6,3 млрд грн. Наразі депутати запропонували два джерела, щоби збільшити цю суму до 8,3 млрд грн.

Інтерв'ю
Олександр Ярещенко, заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААН
Ягідництво називають однією із найперспективніших галузей АПК. Саме сюди і початкуючі, і досвідчені аграрії  вкладають великі суми грошей. Про те,  за якими критеріями слід обирати культури
Турбота про навколишнє середовище, збереження біорізноманіття, покращення медоносної бази, підтримка держави. Оперування сучасними знаннями, організація промислових пасік та інвестиції в переробне обладнання. Таким, цілком імовірно, може... Подробнее

1
0