Спецможливості
Новини

Аграрії пропонують уряду розформувати Ostchem

18.05.2017
1357
Аграрії пропонують уряду розформувати Ostchem фото, ілюстрація
Єдиним виходом із нинішньої ситуації є руйнування монополії шляхом примусового продажу підприємств, що входять до OstchemЄдиним виходом із нинішньої ситуації є руйнування монополії шляхом примусового продажу підприємств, що входять до Ostchem

Представники найбільших вітчизняних аграрних асоціацій направили звернення до Уряду, у якому заявили про заборгованість перед аграріями групи компаній Ostchem, яка належить Дмитру Фірташу та є монополістом на вітчизняному ринку мінеральних добрив, у розмірі майже 2 млрд грн, пише propozitsiya.com з посиланням на rbc.ua.

"На сьогодні Ostchem фактично є банкрутом, оскільки монополіст заборгував аграріям 1,7 млрд грн за добрива, що були сплачені, але які так не були поставлені. Більш того, навіть не були вироблені. При цьому компанія Д. Фірташа не пояснює, куди поділися отримані кошти. Іншими словами, Ostchem вкрав ці гроші у аграріїв, а тепер намагається завищити ціни українського ринку на 40-50% і, вчергове таким чином пограбувавши аграріїв", - йдеться у інформаційному повідомлення.

На переконання аграріїв, враховуючи перебанкрутний стан Ostchem, група компаній нині де факто належить росіянам, адже монополія Д. Фірташа була створена на гроші "Газпромбанку", який був поручителем щодо боргів Ostchem перед "Газпромбанком" на суму $843 млн.

Підставою для звернення аграріїв стало оприлюднення протоколу Робочої групи з питань підтримки та розвитку вітчизняного ринку мінеральних добрив, заснованої Експертною радою Національного комітету промислового розвитку, який аграрії назвали "свідомою і відвертою фальсифікацією", заперечуючи будь-яку свою співпрацю з Робочою групою.

При цьому аграрії звернули увагу прем'єра на те, що переважна більшість підписантів Протоколу складають представники організацій тим чи іншим чином афілійовані з власником вітчизняного монополіста на ринку мінеральних добрив, а саме: Федерації роботодавців України, Союзу хіміків України та власне групи компаній Ostchem, "за скаргою якої в 2014 році і були введені антидемпінгові мита спочатку на імпорт аміачної селітри, а згодом - карбаміду і КАС".

"Єдиним виходом із нинішньої ситуації є руйнування монополії (враховуючи передбанкрутний стан), шляхом примусового продажу підприємств, що входять до Ostchem, незалежним українським та європейським інвесторам, а також надання українським хімічним підприємствам власної сировинної бази", - наголошують аграрії.

Звернення підписали Всеукраїнська аграрна рада, Аграрний союз України, Український клуб аграрного бізнесу, Союз птахівників України, Асоціація "Свинарі України", Асоціація виробників молока України, Асоціації фермерів і землевласників України.

Нагадаємо, 30 грудня 2016 року було оприлюднено рішення МКМТ про введення антидемпінгових мит на карбамід та КАС походженням з РФ. Мито склало: для "Куйбишевазот" - 4,3%; для групи "Єврохім" (основний російський постачальник добрив в Україні) - 18,78%; для інших підприємств - 31,84%. Введення мит було відкладено на 2 місяці на прохання Мінагропроду України. 13 лютого 2017 року МКМТ повторно відклала введення мит до 1 липня 2017 року.

Інтерв'ю
Українська делегація на продовольчій виставці в Японії. Крайній праворуч - Юрій Луценко
Японія, як відомо, — одна з найзаможніших країн світу. При цьому за кількістю населення лише трохи поступається Росії. А ще дуже обмежена в земельних ресурсах, тож більшістю продуктів забезпечити себе не може. Це робить ринок «країни сонця... Подробнее
Фахівці вітчизняної молочної галузі наголошують: «У будь-якому разі ферма не може призупинити свою роботу, вона має працювати! І перше, на чому не можна економити, — на відтворенні!»
Українські молочні ферми продовжують відчайдушно працювати в умовах війни, постійно стикаючись з новими виробничими викликами і величезними фінансовими труднощами. Багатьом із них доводиться або починати все спочатку, або перебудовувати ... Подробнее

1
0