Спецможливості
Новини

Аграрії Херсонщини арендують комбайни з інших областей

30.06.2017
3173
Аграрії Херсонщини арендують комбайни з інших областей фото, ілюстрація
Жнива ранніх зернових у Херсонській області розпочалися в одній з перших в Україні і тривають вже понад тиждень

Жнива ранніх зернових у Херсонській області розпочалися в одній з перших в Україні і тривають вже понад тиждень. Загалом до збирання цього сезону підлягає 663 тис. га ранніх зернових та зернобобових культур. На їх збір аграрії мають 10-14 днів з моменту початку збирання на те, щоб зібрати врожай без втрат. 

Одна з проблем збиральної кампанії пов’язана з нестачею комбайнів. Про це повідомив директор департаменту агропромислового розвитку Олександр Паливода, пише propozitsiya.com з посиланням на Херсон.CITY.

За його словами, середнє навантаження на один комбайн по області становить 210 га. Ця цифра різниться по районах, найбільше навантаження на комбайн спостерігається в Каховському, Генічеському та Каланчацькому районах - 245-266 га на один комбайн. Зараз в області наявні 2650 комбайнів, яких не вистачає. 

Тому кожного року фермери укладають договори з власниками комбайнів, в тому числі й з інших регіонів на виконання цих робіт - з Миколаївської, Одеської, Вінницької області. Оскільки жнива розпочинаються з півдня, така практика є цілком нормальною і зручною: комбайни заїжджають до Херсонщини, де починають косити на замовлення, пересуваючись з півдня на північ із района в район по області, і далі по іншим областям України. 

Департамент агропромислового розвитку регіону постійно збирає та надає херсонським фермерам інформацію про підприємства, які надають послуги по збиранню ранніх зернових, із зазначенням назви господарства, кількості і марки комбайнів.

"Іноді до нас звертаються фермери, які не встигли укласти договір заздалегідь, із проблемою, що не мають чим зібрати врожай - їм ми також намагаємось допомогти, в терміновому порядку шукаємо техніку. Адже від того, наскільки вчасно фермери зберуть врожай, залежить валовий збір зернових по області", - зазначив він.

Перші роботи по збиранню зернових вже розпочалися в Голопристанському, Скадовському та Чаплинському районах. У двох попередніх роках 2015 та 2016 врожаї ранніх зернових були рекордними – в окремих господарствах збирали до 50 ц/га. 

"Цього року врожайність може зменьшитись, тому що через відсутність опадів та високі температури посіви "підгоріли". Згідно плану у 2017-му ми маємо зібрати до 2 млн т ранніх зернових", - розповів О. Паливода.

Зараз в області 45 діючих елеваторів - приватних та державних, з потужністю зберігання 1,5 млн т, на які херсонські зерновики здають свою продукцію.

"Проте існує проблема, про яку ми постійно попереджуємо зерновиробників. Коли фермер звертається на елеватор, щоб здати пшеницю, їй за хіміко-біологічними показниками присвоюють певний клас, в залежності від якого буде й ціна. І тут виникають розбіжності: різні елеватори можуть називати різні класи, або називають клас, який різниться з експрес-аналізом фермерського господарства. Іноді це відбувається через те, що аграріїв свідомо обдурюють. Тому ми радимо всім фермерам в таких випадках звертатися до лабораторії ДП "Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" та отримувати офіційні висновки, які мають бути взяті до уваги елеваторами", - додав О. Паливода.

Інтерв'ю
клубника
Ринок ІТ-рішень для сільського господарства у світі сягає $400 млрд. Застосування ІТ-технологій значно збільшує продуктивність аграрного виробництва.  
Глибокорозпушувач Bednar Terraland TN 3000 PROFI
Недостатня, так само як і надмірна кількість опадів є чи ненайголовнішою проблемою з вирощування сільськогосподарських культур. На перший погляд, нібито одна проблема, але її вирішення потребує кардинально різних підходів, різного набору... Подробнее

1
0