Спецможливості
Новини

Аграрії стали активніше послуговуватися банківським інструментарієм, — експерт

23.11.2016
1621
Аграрії стали активніше послуговуватися банківським інструментарієм, — експерт фото, ілюстрація
Серед найбільш популярних - експортний документарний акредитив, банківська гарантія повернення авансового платежу, гарантія виконання договору і авалювання векселів

Документарні банківські інструменти стають все більш затребуваними в експортерів сільгосппродукції. Серед найбільш популярних — експортний документарний акредитив, банківська гарантія повернення авансового платежу, гарантія виконання договору і авалювання векселів. Такий висновок озвучив у своїй колонці на liga.net Андрій Третяк, заступник голови правління "Мегабанку", повідомляє propozitsiya.com.

За його словами, дорожнеча кредитних ресурсів стимулює аграріїв активніше звертатися до альтернативних інструментів, які дозволяють їм більш прогнозовано проводити експортно-імпортні операції.

За даними Мінагрополітики, за дев'ять місяців поточного року українські аграрії експортували продукції на $ 10,4 млрд, що становить 40,2% від загального обсягу національного експорту. Активізація експортерів на зовнішніх ринках сприяла зростанню оформлених документарних операцій, каже А.Третяк і додає, що зростання обсягів гарантій, виданих клієнтам "Мегабанку" протягом 9 місяців 2015 р. порівнянні з 2014-м їх зростання склало 30%, а вже в 2016 р. - 70%.

Експерт нагадав, що банківська гарантія повернення авансового платежу дозволяє аграріям отримувати передекспортне фінансування запланованих поставок своєї продукції в формі передоплати від іноземного покупця (імпортера). Це дає аграріям можливість фінансувати весь цикл виробництва або його частину. Зазвичай така форма передекспортного фінансування більш вигідна в порівнянні з класичним кредитуванням, переконаний А.Третяк.

Банківська гарантія виконання договору дозвляє агрокомпаніям укладати експортні договори на поставку продукції з великими іноземними компаніями, які вимагають від постачальників надання фінансового забезпечення виконання своїх договірних зобов'язань.

За допомогою експортного акредитива можна мінімізувати ризики неплатежу за експортними торговим договорами, в тому числі відвантажувати продукцію покупцям на умовах відстрочки платежу.

Укладаючи договір поставки на вигідних для себе умовах, експортер передбачає в договорі можливість розрахунку векселем, проавалірованним банком. Така форма розрахунків дає можливість експортеру отримувати товар з відстрочкою платежу, а гарантом того, що його партнер у встановлений термін отримає оплату, буде банк.

Інтерв'ю
В Україні дедалі частіше говорять про смерть аграрної науки, і про неефективність роботи НААН. Про можливі варіанти виходу науки із кризи та про перспективні розробки науковців у інтерв`ю propozitsiya
Николай Сафонов
Потенціал зростання органічного сегменту великий, його частка може досягти 5-10%. Тоді як поки що в Україні на нього припадає це менше 0,1% від загального споживання продуктів харчування. І статися це може в найближчі 5-10 років. Багато що... Подробнее

1
0