Спецможливості
Новини

АЧС закриває для української свинини експортні ринки, — IFU

20.02.2017
1104
АЧС закриває для української свинини експортні ринки, — IFU фото, ілюстрація
На сьогодні датчани є одними з найбільших інвесторів в цю галузь і очікувати, що вони продовжать інвестувати значні кошти в умовах поширення АЧС не варто

Африканська чума свиней вбиває галузь і закриває для української свинини всі можливі експортні ринки. Без скоординованих зусиль органів влади і галузі зупинити чуму неможливо. Таку думку висловив глава українського офісу данського інвестфонду Investment Fund for Developing Contries (IFU) Олексій Пархомчук, пише propozitsiya.com з посиланням на realist.online.

На сьогодні датчани є одними з найбільших інвесторів в цю галузь і очікувати, що вони продовжать інвестувати значні кошти в умовах поширення АЧС не варто. Як зазначив О. Пархомчук, датські агрокомпанії - виробники свиней, не відмовилися від планів розширення виробництва, але будуть це робити значно повільніше. На всіх своїх підприємствах в Україні вони істотно підвищили витрати на біобезпеку, але це не дає 100% гарантій від АЧС.

Довідка

З початку 2017 року в Україні зареєстровано понад 35 випадків АЧС, вакцини від якої в світі немає. З 2012 року в Україні зафіксовано понад 185 випадків цієї хвороби, понад 80% з них - в господарствах населення.

У 2016 році поголів'я свиней в Україні, за даними Держстату, скоротилася на 5,5%, до 6,7 млн ​​голів і тенденція до скорочення продовжиться.

За підрахунками президента Асоціації тваринників Ірини Паламар, збитки української економіки від АЧС тільки за підсумками 2016 року склали 1,1 млрд грн. Є ризик, що українці перестануть вирощувати свиней у власних господарствах, а сало імпортуватимуть з інших країн.

Глава асоціації "Свинарі України" Артур Лоза зазначає, що люди несвоєчасно отримують компенсацію після втрати поголів'я, а рівень компенсації повинен відповідати ринковій ціні.

Керівник Госпродпотребслужби Володимир Лапа запевняє, що проблем з компенсацією населенню за втрачене поголів'я немає, вже здійснено понад 97% виплат. Починаючи з 2012 року (моменту першого спалаху в Україні) на ці цілі з держбюджету було спрямовано близько 15 млн грн.

За даними Держпродспоживслужби, в Росії з 2007 було зафіксовано 1117 випадків АЧС, в Білорусії - 2 випадки, Польщі - 208, Литві - 491, Латвії - 1311, Естонії - 1589 Молдові - 2 випадки.

Інтерв'ю
Родіон Рибчинський, голова асоціації «Борошномели України»
Український ринок борошна незважаючи на негативні тенденції розвивається, для продукції відриваються кордони нових країн, а підприємства будують та оновлюють свої потужності. Про життя борошномелам
Справжні друзі пізнаються у біді, справжні ґрунтообробні агрегати — під час роботи у важких умовах   Зима і весна цього року порадували аграріїв більшості регіонів України рясними опадами. Є задатки щодо отримання високих урожаїв. Але… На... Подробнее

1
0